• EMSA Jeneratör

  Hayatınıza renk katan enerji, EMSA'dan.

 • EMSA Jeneratör

  Emeğinizi konfora çeviren enerji EMSA'dan

 • EMSA Jeneratör

  Yüksek teknolojileri üretime çeviren enerji, EMSA'dan.

 • EMSA Jeneratör

  Üretimi güce çeviren enerji, EMSA'dan.

Haberler

EMSA Jeneratör

EMSA Jeneratör

Jeneratör İstediğiniz Zaman İstediğiniz Yerde Size Güç Verir

Her şeyden önce jeneratörler taşınabilir olmaları nedeniyle müthiş bir artıya sahiplerdir. İhtiyacınız olan yere istediğiniz anda götürüp enerji almaya başlayabilirsiniz. Özellikle aile evlerinde kullanılması da ayrıca bir konfor getirir. Özellikle mutfaktaki elektronik aletler için (buzdolabı, fırın, mikro dalga fırın vb.) uzun süreler enerji alamayan bir durumda kalınsa da jeneratör yardımıyla bütün rahatlığınız kaldığı yerden devam eder. Bununla birlikte birçok işyeri için de jeneratörlerin çok yararlı olduğunu söylemek mümkün. Bilindiği üzere artık küçük bir lokantadan, bir muhasebe ofisine kadar her yerde bilgisayarlar ve benzeri elektronik araçlar aktif olarak kullanılmakta. Yani iş yeriniz ve işiniz nasıl olursa olsun jeneratör sahibi olduğunuz zaman herhangi bir elektrik kesintisi işlerinizi sekteye uğratamayacak ve kaldığınız yerden normal düzeninizde devam edebileceksiniz. Jeneratörler doğayı seven ancak şehirdeki bazı olanaklardan da geri kalmak istemeyenler için de biçilmiş kaftandır. Zira jeneratörlerin en büyük özelliği olan taşınabilirlik sayesinde bir kamp yerinde bile elektronik aletleriniz için güç sağlama imkanı bulabilir ve doğayla baş başa iken kullanmanız gereken elektronik aletlerden de kopmamış olursunuz. Ayrıca jeneratörlerin standart olarak tekerlekli sistemlere sahip olması da istediğiniz yere kolayca enerji götürmenize yardımcı olacaktır. Ayrıca tekerlekli sistemlerde kullanılan lastiklerde genelde patlamayan türden dayanıklı malzemelerden üretildiği için jeneratörünüzü bir yerden bir yere transfer ederken tekerlekle ilgili problem yaşama ihtimaliniz de oldukça düşüktür. Yine bazı jeneratör modelleri daha küçük yapılarda olduğundan elde dahi taşımaya müsait olabilir.

Jeneratörlerin kullanımı da oldukça basit olduğundan bu konuda da bir problemle karşılaşılması neredeyse imkansızdır. Bir jeneratörü kullanmak için tek yapmanız gereken yakıt ve yağ gibi malzemeleri basit talimatlara göre doldurmak ve jeneratörün tipine göre ya düğmesine basmak ya da belirtilen kayışı çekmek yeterli olacaktır. Kullanımla birlikte basit talimatlara göre jeneratör bakımı da oldukça kolay bir iştir. Jeneratör kullanımı ve bakımından bahsetmişken jeneratörlerle ilgili insanlarda bulunan güvenlik algısına da değinmek gerek. Birçok insan yüksek miktarda elektrik üretebilen bu tarz makinalara şüpheyle ve korkuyla yaklaşmakta. Ancak şunu da belirtmek gerek ki bütün portatif jeneratör türleri yüksek derecede ihtimallere göre hesaplanmış güvenlik önlemleri üretimde alınmış ve test edilmiş bir şekilde piyasaya çıkıyor. Somutlaştırmak gerekirse bir jeneratörün insana zarar verme ihtimali 0’a yakın kabul ediliyor. Çünkü her jeneratörün sigortası ve devre kesici anahtarları sayesinde aşırı yüklenmelerde otomatik kapanma özelliği var. Bununla birlikte yüksek teknolojide (jeneratör çok eski değilse) tasarlanmış voltaj düzenleyici mekanizmalar ve redresörler ile donatılmış durumda. Bu voltaj düzenleme özelliği sayesinde de jeneratörlerin hassas elektronik aletlere enerji sağlarken herhangi bir şekilde elektriğin dozunu kaçırma ihtimalinin önü kesilmiş oluyor. Ayrıca yine çok eski olmayan jeneratör modellerinde yakıt belli bir seviyenin altına düştüğünde otomatik olarak kapanma özelliği de mevcut. Bu sayede hem güvenlik açısından oluşabilecek tehditlerin önüne geçilirken hem de jeneratörün kullanım ömrü otomatik olarak uzamış oluyor.

Toparlayacak olursak portatif jeneratörler veya ihtiyacınıza göre diğer tür jeneratörler evlerde, iş yerlerinde, üretim tesislerinde, sosyal tesislerde, hastanelerde kısaca aklınıza gelebilecek her yerde “hayat kurtarıcı” özellikleri olan aletlerdir. Daha önce belirttiğimiz üzere günümüzde insanın olduğu her ortamda elektrikli alet kullanımı da mevcuttur ve bu aletlerin birçoğu tahmin ettiğinizden çok daha fazla ihtiyacınız olan aletlerdir. Sadece sıradan bir elektrik kesintisinde evde hissedilen boşluğu düşündüğünüzde bile birçok ortamda jeneratörün harika bir kurtarıcı görevi yaptığını çok daha iyi anlayabilirsiniz.

   Ağaoğlu Socar Borusan Lojistik BP Burger King Carrefour SA starbucks İş Bankası Yapı Kredi İstanbul Büyükşehir Belediye Petrol Ofisi Başakşehir Koleji Fortis Bank Doğa Okulları EGE Kimya Devlet Hava Meydanları İşletmesi BAK Yapı Aras Kargo OPET PETLINE Toki Kiptaş Cağrı Semt Mağazaları AKPet OFTON İnşaat Dumankaya DKY İnşaat Boyner AKÇALI Demirli İnşaat DİA SA Fibabanka HABAŞ ALVİ İDEAL MARKET İlbank Kadoil Kiler Mars Lojistik MESA İnşaat ODEA Bank Özkuruşlar Pizza Pizza Regnum Alman Hastanesi Soyak
  EMSA Jeneratör
  Meclis Mahallesi, Teraziler Caddesi, No:37 Sancaktepe - İstanbul
  0850 225 36 72
  0850 205 45 62
  info@emsa.gen.tr

  E-Bülten

  EmsaGenerator Emsa Jeneratör

  info@emsa.gen.tr | https://t.co/4WYLXWodnt #genset #dieselgenset #dieselgenerator

  16 Feb Reply Retweet Favorite

  Copyright © 2017 EMSA Jeneratör. Tüm hakları saklıdır.